Přírodní olejové nátěry pro renovaci, impregnaci a ošetření dřeva od Korund-povrchy
Přírodní olejové nátěry pro renovaci, impregnaci a ošetření dřeva od Korund-povrchy

OLI-NATURA Yacht&Teaköl venkovní olej na dřevo od Korund-povrchy

OLI-NATURA Yacht & Teaköl je univerzální venkovní olej na dřevo s velmi účinnou dlouhodobou UV ochranou. OLI-NATURA Yacht & Teaköl je speciálně určen pro základní ošetření a péči o paluby jachet, terasy, ohraničení bazénů a zahradní nábytek z tvrdého a exotického dřeva, stejně jako měkkého, tlakově impregnovaného dřeva. Olej OLI-NATURA Yacht & Teaköl propůjčí dřevu odolnost povrchu a zvýrazní přirozený odstín a kresbu dřeva, snadno se zpracovává a nasakuje hluboko do dřeva. Sluneční UV-záření je účinně blokováno a dřevo je tak spolehlivě chráněno před křehnutím a zešed-nutím. OLI-NATURA Yacht & Teaköl lze dodat v přírodním, teak a stříbrošedém odstínu.

Jak pracovat s venkovním olejem na dřevo OLI-NATURA Yacht&Teaköl od Korund-povrchy


1. Dřevo musí být čisté, suché a bez mastnot. U zvětralého dřeva doporučujeme předchozí čištění pomocí OLI-NATURA venkovního čističe. Případná vystouplá vlákna dřeva a zdrsnělá místa uhladit jemným brusným papírem (zrno 220). 2. Olej dobře promíchat/pro-třepat a opatrně nalít na plochu (cca 40-80g/m2). Potom rovnoměrně tence štětcem rozetřít ve směru textury dřeva. Začít čelním dřevem. U velkých ploch pracovat vždy po částech. 3. Přebytečný olej po 20 minutovém působení odstranit bavlněným hadrem. Na povrchu nesmí zůstat viditelná vrstva! U silně vysušeného a nasákavého dřeva nános zopakovat. 4. Pro utěsnění povrchu a zvýšení odolnosti je možné krátce doleštit bílým padem. 5. V závislosti na povětrnostních podmínkách a teplotě je olejem ošetřené dřevo po 1-2 hodinách odolné prachu a po 2-3 dnech vytvrzené. Do té doby chránit před vodou.

Další informace a technický list k venkovnímu oleji na dřevo OLI-NATURA Yacht&Teaköl získáte na korund-povrchy.


OLI-NATURA Projektöl - olej na dřevo vnitřní i venkovní od firmy Korund-povrchy


Popis výrobku Olej na dřevo OLI-NATURA Projektöl


Oli-Natura Projektöl je universální olej na dřevo z modifikovaných přírodních vosků. Je určen k základní úpravě i péči o dřevěné povrchy v interiéru (včetně vlhkých místností) i dřevěných stavebních dílců v exteriéru. Díky podílů sušiny 60% je zajištěna vysoká penetrace a optimální vlastnosti pro práci se štětcem, válečkem nebo stříkací pistolí. Je vhodný pro ruční výrobu i pro ekonomickou průmyslovou výrobu. Projektöl olej na dřevo uvnitř dřeva vytvrdne a vytvoří rovnoměrnou ochranu. Povrch je potom extrémně trvanlivý, silně vodoodpudivý, odolný vůči skvrnám. Zároveň reguluje vlhkost a je paropropustný. Vedle přírodní varianty, která zdůrazňuje přirozený odstín dřeva, existuje ještě 7 transparentních, UV-stabilních barevných odstínů. Všechny jsou vzájemně míchatelné a ve výstavbě mohou být přelakovány speciálními OLI-AQUA vodouředitelnými laky.

Vlastnosti oleje OLI-NATURA Projektöl (oleje na dřevo)

- Snadno zpracovatelný, ručně i strojně
- Určen pro interiér i exteriér
- Použitelný pro téměř všechny druhy dřeva
- Impregnuje a chrání
- Rychle schne
- Extrémně trvanlivý
- Neklouzavý
- Giescode Ö 60

Olej na dřevo OLI-NATURA Projektöl splňuje

- EU Decopaint směrnici
- DIN 53160 (odolný vůči slinám a potu)
- DIN EN 71-3 (bezpečnost hraček)
- DIN 68861 / 1C (chemická odolnost)
- Neobsahuje formaldehyd a arómata
- Neobsahuje biocidy a konzervační látky

Oblast použití oleje na dřevo OLI-NATURA Projektöl

Olej na dřevo OLI-NATURA Projektöl je určen k základnímu ošetření i péči o veškeré používané dřevo ve výrobě nábytku a vybavení interiéru, jako pracovní desky, dřevo, panely, obklady, schodiště, podlahové dílce, parkety, dřevěné a korkové podlahy, stejně jako stavební dílce ve venkovní výstavbě i vlhkých místnostech. Olej na dřevo OLI-NATURA Projektöl je také vhodný pro OSB desky a dýhu, zde ale může být působení omezené.

Další informace o oleji na dřevo OLI-NATURA Projektöl Vám rádi poskytneme - kontaktujte nás na Korund-povrchy.

galerie sipecka