Péče o venkovní dřevo od OLI-NATURA
Péče o venkovní dřevo od OLI-NATURA na Korund-povrchy

VE FIRMĚ KORUND-POVRCHY VÁM POMŮŽEME S PŘIROZENOU OCHRANOU PŘED VLIVY POČASÍ
OLI-NATURA Yacht & Teaköl
8. 3. 2017
Paluby jachet, terasy a zahradní nábytek ze dřeva jsou skutečně krásné. Aby takovými i zůstaly, je třeba o jejich povrch pravidelně pečovat. Přitom má pro použitou péči rozhodující vliv druh dřeva. Především tvrdá dřeva, jako např. teak, jsou sama o sobě velmi odolná a nepotřebují téměř žádnou ochranu. Povětrnostní podmínky ale časem způsobí zešednutí. A tato přírodní patina se nelíbí každému. Kdo chce tomuto postupnému zabarvování předejít, může přírodní odstín dřeva pravidelně oživovat.
Přirozená péče o terasy a zahradní nábytek pomocí oleje Vysoce účinná varianta, která chrání nábytek vůči slunci, dešti a zešednutí, je OLI-NATURA Yacht & Teaköl«. Vybaven UV-ochranou propůjčuje terasám, okrajům bazénů, palubám jachet a zahradnímu nábytku z tvrdého a exotického dřeva jakož i tlakově impregnovaného dřeva povrch, který je odolný vůči povětrnostním podmínkám. Oxidací schnoucí olej na bázi lněného oleje proniká hluboko do dřeva a plní jeho kapiláry. Tím se postará o dobrou odolnost vůči vodě. Dřevo si zachová otevřené póry a paropropustnost. Přijímaná vlhkost se tak může zase odpařit. Kromě transparentní varianty »Natur« nabízíme i pigmentovanou variantu »Teak« k tónování nebo zachování barevného odstínu dřeva. Oba oleje neobsahují biocidy a účinné látky a proto je možné je použít i na dřevo v interiéru.
Pravidelné oživování zabraňuje zešednutí
I naolejované dřevo časem zešedne. Kdo chce tomuto postupnému zabarvování z optických důvodů předejít, musí přírodní odstín dřeva pravidelně oživovat. Proto je třeba povrch před nátěrem povrchu oleje vyčistit vodou a venkovním čističem OLI-NATURA, který lze v závislosti na stupni znečištění použít k drhnutí pomocí nylonového kartáče ve směru vláken dřeva. U zahradního nábytku se ještě doporučuje přejet zdrsnělá vlákna dřeva jemným brusným papírem. Po opláchnutí a proschnutí se nanáší Yacht & Teaköl od OLI-NATURA pomocí kartáče, štětce, válečku nebo bavlněného hadru, a to jednou až dvakrát. V závislosti na teplotě je po 1-2 hodinách odolný prachu a po 2-3 dnech plně vytvrdne. Další nátěr je možné bez problému provést bez předchozího broušení.

VÍCE NA WWW.KORUND-POVRCHY.CZ

 

galerie sipecka